Şeytanminareleri | Hidayet Karakuş - İMZALI KİTAP
Şeytanminareleri | Hidayet Karakuş -  - Bilgi Yayınevi | Mikro Kitap

Şeytanminareleri | Hidayet Karakuş - İMZALI KİTAP

Yayınevi : Bilgi Yayınevi
Para Puan : 10
Fiyat : ₺42,00
Barkod : 9789752209480

İMZALI KİTAP

Adet

Artır Azalt

Şeytanminareleri | Hidayet KarakuşHidayet Karakuş, Şeytanminareleri'nde 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamının bireyler üzerindeki yıkıcı etkilerini bir bir sıralarken acının toplumsal derinliğini, katliamın görünmeyen yüzünü etkileyici bir anlatımla gösteriyor bize.
2010 Orhan Kemal Roman Armağanı ile 2010 Dil Derneği Ömer Asım Aksoy Roman Ödülü’nü kazanan, farklı anlatımıyla edebiyatımızda bir ilk kabul edilen bu romanı okurlarımıza gururla sunuyoruz.
“Nilüfer bir boşlukta yüzüyordu gözlerini açtığında. Odalar yüksek duvarlarla çevrili, pencereler büyük camlarla kaplıydı. Sargı bezlerinin arasında kaybolan yüzünün yarısını yok sanıyordu. Yarım yüzle nasıl bir insan olabilir, nasıl bakar aynalara; sokağa nasıl çıkar!”

“Ardı ardına gelmeye başlayan cam kırıklarının şangırtıları, tabana vuran taşların tok sesi kırılan camların bıraktığı boşluktan odalara, odalardan merdiven boşluklarına dolan kalabalığın uğultusuna yol açıyor; yer altında yaşayan canavarların homurtulu uğultusunu yüreklere salıyordu. Sokakta binlerce çığlık yükseliyor, Tanrı’nın tekliği çığrılıyordu. Güneş otelin ön odalarına bütün ışıklarını boca etmiş, her şeyi görmeye çalışıyordu. Belki de tek tanık o olacaktı dünya durdukça.”

 

Çevirmen            : Hidayet Karakuş

Baskı Sayısı       : 1

Sayfa Sayısı      : 408

Kağıt Cinsi         : 2. Hamur

Kapak Türü       : Karton Kapak

Basım Yılı           : Ocak 2021

Bu Ürünü Satın Alanların İlgisini Çeken Diğer Ürünler
Çerez Kullanımı