Yeniden Bağlanmak - Kayıp ve Yas Sürecinde  Hayata  Yeniden Bağlanmak Timur Harzadın - İMZALI
Yeniden Bağlanmak - Kayıp ve Yas Sürecinde  Hayata  Yeniden Bağlanmak Timur Harzadın - 9786057000569 - Kanon Kitap | Mikro Kitap

Yeniden Bağlanmak - Kayıp ve Yas Sürecinde Hayata Yeniden Bağlanmak Timur Harzadın - İMZALI

Yayınevi : Kanon Kitap
Para Puan : 0
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺35,00
İndirimli : ₺31,50
Barkod : 9786057000569

İMZALI KİTAP

ADET

Artır Azalt

Yeniden Bağlanmak - Kayıp ve Yas Sürecinde Hayata Yeniden Tutunmak Kitap Açıklaması

 

Ölüm nasıl ki yaşadığımız hayatın yadsınamaz gerçekliklerindense, kayıp duygusu yaşamak ve yas tutmak da, hayatın kaçınılmaz bir parçasıdır. Doğmak nasıl hayatın normaliyse, ölmek de bir o kadar hayatın normalidir. Ölümle gelen üzüntüyü ve kederi hissetmek, yas ve iyileşme sürecinin doğal bir parçasıdır. Aslında her insan yaşamı boyunca çok çeşitli ayrılık ve yitirme temalı kayıpların yasını tutar. Ölüm bu kayıpların en önemlilerinden biridir. Bu kitabın da asıl odağı ölümle gelen kayıp ve yas konusudur. 

Ölümle ilgili psikolojik süreci, kaybı yaşayan kişi içsel olarak başlangıçta kabul etmez. Ölen kişinin aslında yaşadığını ve ölmediğini iç dünyasında tekrar tekrar "haykırır". Ancak diğer yandan da dış dünyada, taziyeye gelen insanlar eylem ve söylemleriyle ölen kişinin, öldüğü gerçeğini sürekli olarak hatırlatır. Bu durum aslında kayıp yakını için bir tür karşıt "haykırıştır". Çok yoğun kötü duygular yaşayan kayıp yakınının, ölümü kabul etmeyen iç dünyası ile ölüm gerçeğini dile getiren dış dünya arasında bir uzlaşmaya ihtiyacı vardır. Üzülmek, kederlenmek, ağlamak ve acı hissetmek gibi yaşanan birçok duygu sayesinde yavaş yavaş bu uzlaşma sağlanır.

"Elinizdeki kitabın yazarı ruhsal kimliğin inşasındaki Temel İnşa Malzemleri'nin nasıl iç dünyamızı şekillendirdiğini bütün detayları ile açığa koymaktadır. "

Tahir Özakkaş MD. PhD.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 310

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2021

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Bu Ürünü Satın Alanların İlgisini Çeken Diğer Ürünler
En Çok Ziyaret Edilen Ürünler
Çerez Kullanımı